Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności

Strona Główna Cpn - chlamydioza.pl
Forum dla osób zainfekowanych Chlamydia pneumoniae i mykoplasmami,
leczących się lub planujących rozpoczęcie leczenia
kombinowanym protokołem antybiotykowym (CAP).

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie badania na Chlamydie?
Autor Wiadomość
Azael
Nowy Forumowicz

Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   Jakie badania na Chlamydie?

Witam. Niedawno dołączyłem do tego forum, do którego naprowadził mnie mój problem.

A więc jakieś 1,5r temu dostałem zapalenia cewki, pęcherza, prostaty i ciągłego denerwującego kaszlu. Przez ten czas mój Urolog dał mi Ciphin po którym nastąpiło totalne pogorszenie (na czas brania antybiotyku), potem brałem jakieś zioła (troche lepiej), następnie po Unidox'ie miałem 3 miesieczną poprawę po której wszystko tak jakby znikło.

Jednak na początku tego roku znowu wszystko wróciło po trochu aż do stanu bardzo bolesnego i uciążliwego. Mój Urolog po kilku badaniach moczu i nasienia, od samego początku twierdził że to przez to iż odbywam za mało stosunków/masturbuje się .... sperma się nie wydostaje i tworzy się zapalenie. Kiedy na samą myśl o podnieceniu, czy nawet stwardnieniu członka miałem taki ból że odechciewało się życia. Nie mówiąc już o tym że po samej erekcji i wytrysku przez 2-3 dni ból był totalny 5x większy. Jednak jego diagnoza była ciągle ta sama. ...
Dawał mi Unidox i Diclobert 50 potem badanie i znowu. Ale to nie pomagało. Niedawno gdy byłem ostatni raz u niego, stwierdził że nie potrafi mi pomóc i że mam poszukać innego lekarza.. I jego najlepszy żart na koniec: "No co zrobić rozpada się pan po trochu..:D " musi pan zmienić lekarza.

Objawy jakie mam:
Pieczenie prostaty, cewki, pęcherza, parcie na mocz, ogólne totalne zmęczenie,
bóle stawów, problem z oczami, kaszel, brzydki zapach żółtego moczu

Niedawno trafiłem do "Ośrodka medycyny naturalnej" w którym wyszło po badaniu "pewnym" urządzeniem że mam(wypisze część):
Fungi
CHlamydia Trachomatis
Toxoplasma Gondii
Borellia
...
Chlamydia Pneumoniae

Mam od wielu lat przeciwciała na borelioze, brałem kiedyś na nią antybiotyk.

BADANIA?:
Chce potwierdzić te wyniki i zrobić badania. Jak one się nazywają ? Tzn co dokładnie zrobić?

Pozdrawiam.
-Katowice-

p.s. Wkrótce dokładniej opisze mój problem w odpowiednim dziale.

rafalbb
Super Expert- forumowicz
rafal

Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   

DR W w bytomiu -cały panel odkleszczowy plus moczowe - koszt około 1000 zł. i bedziesz wiedział wszystko, no prawie wszystko bo czasami serologia nie wychodzi.

ejs
Super Expert- forumowicz

No to jeszcze zależy, czy ma tyle kasy na badania ... ;) Ale przynajmniej zrobić tylko te, które wyszły na urzadzeniu. Krew na IgG i IgM na konkretne bakcyle. Na pewno wyjdzie duzo mniej, niz te 1000 zł :pirat:

rafalbb
Super Expert- forumowicz
rafal

W sumie racja,ale dr W generalnie przy wysokich kwotach zaokrągla w dół :razz: ja przy rodzinnych badaniach uzyskałem lekki rabat :thumright: Poza tym wiele badań jest niedostepnych w "zwykłych" labach ( lub rzadko ) np.ureaplasma z krwi czy mcp w klasie iga.
Myślisz, że badania na tym tajemniczym urządzeniu były tańsze?
Generalnie te badania nie są tanie a skoro chłopak jest z Katowic to moze warto raz zainwestować niz biegac po laboratoriach - ale to tylko moje zdanie.
Kazdy z nas wydaje niebagatelną kasę na leczenie a ci którzy jej nie maja ..... - w takim kraju niestety żyjemy :pale:

ejs
Super Expert- forumowicz

Dla mnie 1000 zł na badania, to jest abstrakcyjna kwota :geek: I ile tego rabatu dostałeś ? 10 % ? To nadal duża kwota. A te konkretne badania też może zrobić u dr W. :king:

rafalbb
Super Expert- forumowicz
rafal

Broń boże nie naciagam na robienie badań u dr W!, kwota jest wysoka ( dla mnie również) tyle, że masz wszystko w jednym miejscu. Dlatego napisałem orientacyjną cenę, żeby wiedział na co się przygotować i czy dysponuje taka kasą.
Oczywiście mozna robic po kolei i w miarę mozliwości finansowych.

Azael
Nowy Forumowicz

No chciałbym raczej po kolei, głównie na tą chlamydie. Niestety oznaczenia typu IgG i IgM mało mi mówią i dlatego pytam co najlepiej zrobić pod chalmydie na początek. Idzięki z góry za odpowiedz.
Badanie chciałbym zrobić u tego doktora w Bytomiu którego polecacie, bo widze ze ma dobre opinie.

A to badanie jakie miałem ja i z ktorego wyszly te chlamydie i borelioza trwało około 1h i kosztowało 70zł. Dostałem od nich leki (naturalne) i diete (dla osłabienie wirusów/bakteri poprzez odciecie "dostaw zywnosci" dla nich). W sumie te bakterie ktore mi wypisali, a raczej objawy które powodują pokrywa się z tym co czuje w sobie. Chciałbym to jednak potwierdzić badaniami zeby miec pewnosc na czym stoje.

Gucio
Super Expert- forumowicz
Bakteryjna hybryda

Kto produkuje takich urologów, to ja naprawdę nie wiem. Sam odwiedziłem chyba czterech i wszędzie taka sama procedura: wiercenie palcem w tyłku i skierowanie na posiew moczu i nasienia. To nic, że niedawno robione i wszystkie ujemne. Nic nie wychodzi? To do widzenia. Recepta na dicoflenac na odchodne.

Chlamydie: zrób sobie badanie poziomu przeciwciał z krwi w klasach IgG, IgM oraz IgA najlepiej na obie, a więc chlamydia pneumoniae i chlamydia trachomatis. Twoje objawy wskazują na zakażenie trachomatis. Ale koniecznie zrób obie. Koszt za jedną klasę ~40zł.

Borelię sprawdzisz testem Western-Blot, też z krwi, choć tu często nic nie wychodzi mimo infekcji. Trzeba się z tym liczyć. WB w klasach IgG i IgM. Koszt za jedną klasę to jakieś 100zł.

Mycoplasma - też przeciwciała z krwi w klasach jak chlamydia.

Faktycznie wszystkie te badania zrobisz za jednym zamachem u W.

rif, mino, tini, NAC + suplementy

nibali
Expert-forumowicz

Gucio: większość polskich urologów to chirurdzy, oni wiedzą jak wydłużyć wędzidełko, wyciąć jądro, itp.. - ale o leczeniu zapaleń prostaty, przewlekłego zapalenia cewki moczowej, nie mają pojęcia. Często dają za małą ilość antybiotyku i za krótko. Czytałem, że samo leczenie zapalenia prostaty spowodowanego chlamydią trachomatis powinno trwać od miesiąca do trzech, bodajże w przeglądzie urologicznym.

rycerz
Expert-forumowicz

Zrób badania na:
Borelioza klasy IgG, IgM
Chlamydia pneumoniae IgG, IgA (ew. IgM)
Chlamydia trachomatis IgG, IgA (ew. IgM)
Mycoplasma pneumoaniae IgG, IgA (ew. IgM)
Toxoplasma gondii IgG, IgM

Co to ma być fungi? Jeśli grzyby, to najlepiej zrobić badanie kału, lub wymazu gardła (w zależności od umiejscowienia) na candida albicans, ew. antygen krążący candida.

Co to za ustrojstwo którym sie badałes?

Gucio
Super Expert- forumowicz
Bakteryjna hybryda

Hmm, to przegląd urologiczny nadto optymistyczny. Ja leczyłem ponad 6 m-cy protokołem i ... hmmmm, aktualne objawy wskazują, że nie wyleczyłem, a jedynie nadgryzłem lekko bakcyla. Co najwyżej lekkie zadrapania na chromowanej zbroi.

rif, mino, tini, NAC + suplementy

Azael
Nowy Forumowicz

Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi. Teraz bede wiedzial z czym uderzac, bo w tych badanich jestem zielony.

Na początek myśle, że zrobie chlamydie i jeśli wyjdzie to poleci cała reszta do badań.

----------------------------------------------
A odnośnie tego urządzenia to bedzie chyba to:
OBERON

Tak jak napisałem chce potwierdzić czy to co mi powiedzieli pokrywa się z tym co mi wyjdzie z badań.

rycerz: Fungi to grzyby, chyba. Wiem że mialem duzo grzybów po antybiotykach.
Jeszcze odnośnie tego badania jeśli kogoś interesuje to dostałem informacje, że leczenie może trwać długo, bo (co logiczne) jest zalezne od stopnia i długości zakażenia. Mogło się ono pojawić na skutek kontaktu z inną osobą (np. płciowy) lub mogłem otrzymać CHlamydie już od matki i mam ją od urodzenia, a na skutek zbiegu odpowiednich okolicznmosci mogla sie uaktywnic i miec mozliwosc rozwoju. Borelioza podobno zniknie u mnie jako ostatnia poniewaz ukrywa sie w ogniskach zapalnych innych bakterii. I mam nie brać anytybiotyków podczas leczenia, poniewaz nie ma sensu leczenie i niszcze organizm.
To włąsnie od nich usłyszałem, teraz szukam potwierdzenia.

Cała lista tego co mi wyszło:
Fungi
Chlamydia Trachomatis
Toxoplasma Gondii
Borellia
Ognisko zapalne w obiegu czynnościowym nerek
Ognisko zapalne w obiegu czynnościowym płuc
Ognisko zapalne w obiegu czynnościowym serca
Ognisko zapalne w obiegu czynnościowym śledziony
Ognisko zapalne w obiegu czynnościowym wątroby
Moszna
Najądrza
Prostata
Gałka oczna
Nerw wzrokowy
Dioxyny i ich metabolity
Gliadyna
Kazeina
Obciążenie mechaniczne
Obciążenie lekami
Obciążenie metalami ciężkimi
Obciążęnie mezenchymy
Zaburzenie metabolizmu
Zaburzenie metabolizmu bialek roslinnych
Intracelular Pathogens
Chlamydia Pneumoniae

Jeśli jeszcze bedziecie mieli jakies informacje ktore moga pomoc odnosnie badan czy ogolnie, to prosze pisac.

rafalbb
Super Expert- forumowicz
rafal

Gdzie robiłeś to badanie?

rycerz
Expert-forumowicz

no to musze Cie zmartwic. trawiles zapewne do szarlatanow ktorzy wywrozyli ci rozne choroby z dloni korzystajac z wysoce zaawansowanego urzadzenia obcych. miejsce wyniku tego badania jest w koszu. ewentualnie w kominku.
urologa jak widze tez miales udanego, twierdzacego ze za malo walisz konia wiec sperma w tobie siedzi i gnije, co za kretyn!!!
zrob przeciwciala tak jak napisalismy. jesli miales niepewne stosunki seksualne to takze zrob na kile, rzezaczke i inne choroby plciowe. jesli masz podejrzenie to zrob tez na borelioze.
Najbardziej mnie rozbawil tekst szarlatanow co do boreliozy, ze nie leczy sie antybiotykami. bardzo zabawne.

Azael
Nowy Forumowicz

Nie to miałem na myśli, że się nie leczy boreliozy tylko żeby nie łączyć ich metod leczenia z antybiotykami - tak powiedzieli. Ja mam to leczenie za darmo opłacane przez rodzine, która mnie tam specjalnie ściąga, więc mi nic nie szkodzi. Dopoki będzie poprawa to warto korzystać. Szefem tego calego centrum jest Doktor który pracuje od 39 lat w normalnym szpitalu. Rozmawiałem z nim i wygląda na mądrego człowieka, który po prostu z tego co mówił trafiał na przypadki osób którym nie potrafił pomóc za pomocą standardowej medycyny.

Osoby które mnie leczą mogą mieć certyfikaty, praktyki, dostęp do najnowszych urządzeń medycyny, ale może to być równie dobrze jakaś stara babcia mieszkająca na zapyziałej/zapomnianej wsi, lecząca swoim śpiewem wiktorjańskim.
Dla mnie liczy się głównie to że ktoś pomaga, to jak to robi to już jego sprawa. Dam im szanse na to żeby zobaczyć jak będzie, ale miedzy czasie juz wiem w ktorym kierunku dalej ruszyc i co robic, dzieki waszym poradom.

Odpowiedz do tematu